رولبرینگ سوزنی

رولبرینگ سوزنی | Needle Roller Bearings

یکی از انواع رولبرینگ های موجود بوده که دارای غلطک های استوانه ای شکل با قطر کم می باشد . رولبرینگ های سوزنی قابلیت تحمل بار بالایی بوده و در در دو نوع رولبرینگ سوزنی با حلقه ی داخلی و رولبرینگ های سوزنی بدون حلقه ی داخلی تولید و مورد استفاده قرار می گیرند .

غلطک رولبرینگ های سوزنی با دیواره ی دو طرف خود فاصله ی کمی داشته و همین عمل باعث بوجود آمدن اصطکاک بین غلطک ها و دیواره ی رولبرینگ نخواهد شد .

رولبرینگ سوزنی با پوسته ی کشیده شده
رولبرینگ های سوزنی با پوسته ی کشیده شده دارای حلقه ی بیرونی باریک و کشیده شده و دارای ضخامت بسیار کمی می باشند . این نوع رولبرینگ در دو نوع ته باز و ته بسته تولید می شوند . نام انگلیسی این رولبرینگ ها Drawn Cup Needle Roller Bearings می باشد .

رولبرینگ سوزنی
– رولبرینگ های سوزنی با پوسته ی کشیده شده نیز دارای قدرت تحمل بالایی می باشد . رولبرینگ های سوزنی بیشتر جهت نصب در انتهای شافت کاربرد دارند و باید توسط انطباق داخلی نصب شوند و همچنین حلقه ی داخلی آنها بصورت یکپارچه نیست اما در بیشتر این نوع رولبرینگ ها بصورت مجزا در دسترس استفاده کنندگان قرا خوهد گرفت . + رولبرینگ های سوزنی به دو نوع تک ردیفه و دو ردیفه موجود می باشند . روغن کاری با توجه به نوع آنها استفاده می شود . وجود فضای کافی جهت روغن کاری باعث می شود که برای مدت زیادی نیاز به تکرار روغن کاری نداشته باشند در برخی از مدل های رولبرینگ سوزنی سوراخ هایی جهت روغنکاری سرع و ساده اعمال شده مانند رولبرینگ سوزنی با کد AS1 در برخی موارد از دو رولبرینگ سوزنی در کنار هم استفاده شده که باعث تحمل بار بیشتر و پخش بار بر روی دو رولبرینگ انجام شود که باعث عمر بیشتر برینگ ها خواهد شد . رولبرینگ های سوزنی از جنس فولاد – کروم بوده وبا توجه به نوع آنها میتواند دارای حلقه ی داخلی باشند .
رولبرینگ سوزنی

در برخی موارد از کاسه نمد لاستیکی در این رولبرینگ ها استفاده می شود .

رولبرینگ های سوزنی نیز مانند سایر بلبرینگ ها قابلیت تحمل مشخص و با توجه به استفاده کاربرد های فراوانی دارند .

جهت آشنایی با انواع رولبرینگ ها و بلبرینگ ها با بخش محصولات مراجعه نمایید .

رولبرینگ ها مانند بلبرینگ ها دارای پیشوند و پسوند های مختلفی می باشد . این پسوند ها باعث میشود که نوع جنس ، ابعاد و سایر آپشن های بلبرینگ را به راحتی پیدا کنیم .