محفظه های برینگ

محفظه های برینگ – محفظه های بلبرینگ و رولبرینگ ها

گروه صنعتی کلاسیکال بورس تخصصی انواع بلبرینگ و ملحقات و روغن های صنعتی در ایران – تهیه و پخش انواع محفظه های برینگ و ملزومات صنایع

محفظه های برینگ ها متنوع بوده و هر نوع آنها دارای خصوصیات و ویژگیهای خاص خود می باشد و جهت تثبیت بلبرینگ های مختص خود استفاده خواهند شد.

محفظه های برینگ ( بلبرینگ و رولبرینگ ) به شرح زیر می باشد :

+ محفظه های فلانژی : این نوع محفظه از جنس چدن بوده و دارای کاسه نمد از جنس نمد می باشد .

محفظه فلانژی مخصوص رولبرینگ های بشکه ای و بلبرینگ های خود تنظیم می باشد .

این نوع محفظه های توسط گریس روانکاری می شوند .

+ محفظه بلبرینگ های ایگرگ : با توجه به نام این نوع محفظه ها مخصوص بلبرینگ ایگرگ بوده ، روانکار این محفظه گریس می باشد .

جنس محفظه های بلبرینگ ایگرگ از دو نوع ساخته می شود : چدن خاکستری و فولادی که بستگی به نوع استفاده تهیه خواهد شد . محفظه های بلبرینگ ایگرگ از جنس چدن یک تکه و نوع فولادی دو تکه می باشند .

محفظه های برینگ
+ محفظه پایه دار TVN مخصوص رولبرینگ استوانه ای و خود تنظیم می باشد و بصورت یک تکه ساخته می شوند . محفظه های پایه دار TVN از جنس چدن می باشند و دارای کاسه نمدی از جنس نمد می باشد . گریس ، روانکار این محفظه ها می باشد . استفاده محفظه های TVN بیشتر در واگن ها و جعبه اکسل هست . محفظه های دو برینگی PDN بیشتر مخصوص بلبرینگ شیار عمیق ، رولبرینگ استوانه ای ، رولبرینگ بشکه ای و بلبرینگ تماس زاویه ای مورد استفاده قرار میگیرند . محفظه های دو برینگی PDN با چهار پیچ موجود در پایه به بستر خود متصل خواهد شد . این محفظه بیشتر در شافت های معلق مورد استفاده قرار میگیرد . این نوع محفظه با روانکار گریس توسط نازل های موجود در دو طرف آن روانکاری می شود . محفظه های دو برینگی PDN کاملا یک تکه می باشد .
محفظه های برینگ
+ محفظه پایه دار SNL جهت قرار گیری بلبرینگ های خود تنظیم دو ردیفه و رولبرینگ بشکه ای مورد استفاده قرار می گیرد . جنس محفظه های SNL از چدن می باشد . گریس روانکار این نوع محفظه های می باشد . پیچ های قلاب دار موجود در این نوع محفظه باعث راحتی اتصال و نصب بلبرینگ ها خواهد شد . دو سوراخ در قطعه ی بالایی و پایینی قرار دارد که پیچ های قلاب دار در ان وارد می شوند . کاسه نمد در این نوع بلبرینگ ها از جنس های مختلف می باشد کاسه نمد دو لبه ، کاسه نمد نمدی ، کاسه نمد نمدی FLET ، کاسه نمد مارپیچی محفظه پایه دار SN دو تکه بوده و مخصوص رولبرینگ های بشکه ای می باشد ، دو سوراخ در تکه ی بالایی و دو سوراخ در قطعه ی پایینی قرار دارد که توسط پین ها به هم چفت می شوند . کاهس نمد این نوع محفظه از جنس نمدی FLET می باشد . جنس محفظه های SN چدنی است گریس روانکار محفظه های SN می باشد