مقالات

علائم خرابی بلبرینگ ها

علائم خرابی بلبرینگ ها

علائم بلبرینگ های فرسوده چرخ های جلو و چرخ های عقب


یاطاقان های چرخ در هر دو چرخ جلو و چرخ های عقب استفاده می شود. هر چرخ منحصر به فرد بلبرینگ چرخ مخصوص به خود را دارد و ممکن است فقط یکی از آن یاطاقان ها را از بین رفته باشد در حالی که سایرین هنوز در وضعیت خوبی قرار داشته باشند.

به همین دلیل شما لازم نیست که فقط یک یاطاقان چرخ خود را تعویض کنید. بسیاری از مکانیک های (نادرست) به شما خواهند گفت که همه باید در همان محور تعویض شوند یا هر دو محور باید تعویض شوند که این امر معمولاً ضروری نیست.

علائم خاصی وجود دارد که می توانید به دنبال آن بگردید که نشانگراین است که یاطاقان wheel های چرخ خراب شده است یا مکانیک هنگام تعمیر اتومبیل شما اعلام میکند که نیاز به تعویض منظم دارید.

فروشگاه بلبرینگ هفت، بهترین بلبرینگها را از هر جنس :بلبرینگ سرامیکی بلبرینگ اینچی بلبرینگ نسوز بلبرینگ ضد رنگ بلبرینگ استیل بلبرینگ روکش داردر حد عالی برای شما تهیه می کند و برای بلبرینگskf به شما بهترین مشاوره ها را می دهد.

اگر بلبرینگ ماشین یا بلبرینگ دستگاه خط تولید شما به صدا افتاده فقط کافیست یک تماس با شماره های فروشگاه هفت بگیرید تا مشاوران با تجربه ما در این زمینه به یاری شما بیایند

فروش بلبرینگ با کیفیت تخصص ماست.

علائم خرابی بلبرینگ ها

ویژگی بلبرینگ های فرسوده

 

برای تعیین وضعیت یاتاقان های چرخ شما ، 5 علامت رایج وجود دارد که با دانستن آنها می توانید از یاتاقان های ماشین خود مراقبت کنید.

 

 

استفاده از لاستیک نامناسب

هنگامی که یاتاقان های چرخ از بین می روند ، لاستیک ها به طور ناموزونی فرسوده میشوند. این باعث می شود تایر مربوطه نسبت به سایرین ساییدگی غیر طبیعی لاستیک را داشته باشد.

در یک وضعیت عادی که لاستیک های شما از بین می رود ، همه آنها به یک سطح فرسوده می شوند. بنابراین اگر آنها به طور ناهمواری فرسوده باشند ، می تواند به خوبی از یک بلبرینگ چرخ بد نشات گرفته باشد.

البته موارد دیگری مانند تراز ناموزون چرخ ، لاستیک نامتعادل و سایر موارد نیز می تواند دلایل عدم استفاده از تایرهای ناهموار باشد ، بنابراین همیشه دلیل بر فرسودگی بلبرینگ نیست مگر اینکه علائم دیگر مطابقت نداشته باشد.

سر و صدای لاستیک ها

یکی از علائم اصلی یاطاقان بد چرخ ها این است که تایرهای شما صدای سنگ زنی بلندی دارند که از روی آنها می آید. این امر هنگامی ایجاد می شود که یاتاقان های چرخ روغن خود را از دست بدهند و به جای آن ، گرمای زیادی را در داخل خود ایجاد کنند.

تقریباً مانند شنیدن برخورد دو قطعه فلز با هم است. معمولاً فقط صدا را از یک چرخ می شنوید و بیشتر از همه آنها به دلیل چرایی چرخ های ناموزون نیست. هنگام تغییر و یا چرخش ، بیشترین میزان صدا قابل توجه است.

لرزش چرخ فرمان


اگر مشکل واقعاً شدید شود ، فرمان شما شروع به لرزش می کند. هنگامی که با سرعت کمتری رانندگی می کنید متوجه این لرزش خواهید شد اما با حرکت روی پدال گاز و تسریع خودرو ، مشکل بدتر می شود.

بسیاری از مردم فکر می کنند این علائم مربوط به لاستیک های نامتعادل در وسیله نقلیه آنها است. در حالی که علائم هر دو مشابه هستند ، لرزش ناشی از لاستیک های ناموزون با سرعت زیاد رخ می دهد. اما در هر صورت ، شما باید وسیله نقلیه خود را به یک مکانیک برسانید و تا کارشناس مشکل را تشخیص دهد.

کشیده شدن وسیله نقلیه به یک طرف


هنگامی که یاتاقان چرخ فرسایش یافته یا سوراخ می شود ، روکش صاف که یاتاقان ها به آن احتیاج دارند دیگر وجود ندارد و سطح ناهموار باعث لرزش آن تایر می شود. این لرزش ممکن است باعث شود وسیله نقلیه شما کمی به سمت یاطاقان فرسوده کشیده شود.

همچنین ممکن است هنگام استفاده از ترمزهای اتومبیل خود را در سمت کشیدن به سمت خود تجربه کنید. در حالی که این یک علامت معمولی از روتورهای بد ترکیب یا کالیپر است ، علت اصلی ممکن است بلبرینگ های چرخ به دلیل زیاد بودن بیش از حد اجرا شده در آنها باشد.

لق بودن بیش از حد یا بازی در چرخ ها


تشخیص این مورد کمی دشوار است زیرا باید ماشین خود را بر روی بالابر هیدرولیکی قرار دهید یا هر دو چرخ محور را روی پایه های جک قرار دهید. هنگام بلند شدن ، یکی از چرخ ها را بگیرید و سعی کنید آن را به عقب و جلو تکان دهید و متوجه شوید که چرخ بازی یا حرکتی چقدر است. حالا این کار را روی چرخ در انتهای دیگر محور تکرار کنید.

اگر چرخ آن را چرخانید یا به جلو و عقب حرکت کرد ، احتمالاً بلبرینگ های چرخ فرسوده دارید. یاطاقان خوب چرخ بدان معنی است که چرخ تقریباً هیچ مشکلی یا حرکت اضافی ندارد.

علائم خرابی بلبرینگ ها
علائم خرابی بلبرینگ ها

بلبرینگ های توپی عقب

برخی از وسایل نقلیه از مونتاژ بلبرینگ توپی عقب استفاده می کنند و به عنوان یک واحد کامل نصب می شوند. به جای تعویض یاتاقان های چرخ ، کل مجموعه توپی باید تعویض شود.

این البته باعث می شود که مونتاژ توپی گران تر از بلبرینگ های توپی باشد. هزینه قطعات بسته به نوع پیشرفته مونتاژ می تواند کمی متفاوت باشد اما نیروی کار معمولاً کمی کمتر از یک جایگزین معمولی در قسمت عقب است.

انواع متداول یاتاقان های چرخ

اصطکاک هنگام چرخاندن چرخ ایجاد می شود. وقتی چرخ تحمل سنگینی دارد مقاومت بیشتری نیز وجود دارد. به همین دلیل است که بلبرینگ چرخ به مؤلفه ای اطلاق می شود که وظیفه کاهش اصطکاک موجود بین قطعات در هنگام چرخش چرخ را بر عهده دارد.

هنگامی که قطعات متحرک چرخ از مقاومت کمتری برخوردار هستند ، باعث کاهش فرسودگی و فرسایش می شوند. در نتیجه طول عمر چرخ طولانی تر می شود.

انواع مختلفی از یاطاقان چرخ ها وجود دارد که یک تولید کننده می تواند از آنها استفاده کند. در اینجا انواع متداول به همراه هدف اصلی آنها آورده شده است.

بلبرینگ


از بین همه یاتاقان های چرخ در خارج ، یاتاقان های توپ رایج ترین و چند منظوره ترین یاطاقان چرخ های قابل استفاده هستند. آنها قادر به جذب بارهای فشار و شعاعی هستند.

فشار گوشه ای فشار محوری است و مقدار وزنی که بر روی چرخ قرار می گیرد بار شعاعی است. یاطاقان توپ را در چرخ ها با اندازه های متفاوتی ، از چرخ های اسکیت غلتکی گرفته تا چرخ های خودرو ، پیدا خواهید کرد.

بلبرینگ دقیق


طراحی یاطاقان توپ دقیق ، آنها را برای استفاده با کارایی بالا مناسب می کند. یاطاقان توپ دقیق توانایی به حداقل رساندن اصطکاک را دارد که به نوبه خود باعث کاهش میزان گرمای ایجاد شده می شود.

سرعت چرخش آنها معمولاً بیشتر از یاتاقان های معمولی است. به همین دلایل ، چرخ های فرود هواپیما و ماشین های مختلف مسابقه دارای یاتاقان های دقیق هستند. این یاتاقان ها به طور خاص برای بارهای گسترده رانش و شعاعی طراحی شده اند.

علائم خرابی بلبرینگ ها

بلبرینگ غلتکی

یاطاقان غلتکی نوعی یاطاقان چرخ است که به طور معمول مورد استفاده قرار می گیرد. تنها نکته این است که یاطاقان غلتک به اندازه یاتاقان های توپ چند کاره نیست. یاتاقان غلتکی در تحمل وزن مناسب هستند.

اگر از چرخ هایی استفاده می کنید که باید از سرعت متوسط ​​و زیاد استفاده کنند ، یاطاقان غلتکی برای آنها مناسب نخواهد بود. اما اگر از وسایل نقلیه مانند چرخ دستی های مواد غذایی یا کامیون های دستی استفاده می کنید ، یاطاقان غلتکی برای آنها خوب خواهد بود.

یاتاقان غلتکی مخروطی

چرخ های معمولی اتومبیل و کامیون معمولاً دارای یاتاقان های غلتکی مخروطی هستند. آنها دارای شکل مخروطی هستند که در حین گوشه زدن ، اصطکاک را کاهش می دهد ، زیرا فشار رانش زیاد است.هرچه ماشین را چرخانید ، درجه های مختلفی تا زاویه چرخ ها وجود دارد. با یاطاقان غلتکی مخروط ، از سنگ زنی در قسمت هایی که در حال تغییر هستند جلوگیری می کنند.

بازگشت به لیست

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *